Expression of ideas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Expression of ideas

Πρώτα βήματα στη δημιουργία ενός χώρου έκφρασης ιδεών.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  
Ώρα
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Χαρακτηρίστε τον εαυτό σας
Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Icon_minitimeFri Jun 12, 2009 12:11 am by Admin

» τι ειναι αγαπη;;;
Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Icon_minitimeFri Jun 12, 2009 12:07 am by vicky

» Σχολική ζωή
Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Icon_minitimeThu Jun 11, 2009 11:45 pm by Admin

» Ρώτα κάτι τον επόμενο...
Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Icon_minitimeThu Jun 11, 2009 11:44 pm by Admin

» Παρατηρήσεις
Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Icon_minitimeThu Jun 11, 2009 11:39 pm by Admin

» Συμφωνία για Γκουαντάναμο
Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Icon_minitimeThu Jun 11, 2009 11:38 pm by Admin

» Μιμίδια
Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Icon_minitimeThu Jun 11, 2009 11:33 pm by Admin

» ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ!
Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Icon_minitimeTue Jun 09, 2009 10:14 pm by vicky

» Εναλλακτικός σιδηρόδρομος
Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Icon_minitimeMon Jun 08, 2009 6:20 pm by Admin

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Top posters
Admin
Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 I_vote_lcapΡώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 I_voting_barΡώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 I_vote_rcap 
Crookshanks
Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 I_vote_lcapΡώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 I_voting_barΡώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 I_vote_rcap 
vicky
Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 I_vote_lcapΡώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 I_voting_barΡώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 I_vote_rcap 
maraki93
Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 I_vote_lcapΡώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 I_voting_barΡώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 I_vote_rcap 
May 2024
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 Ρώτα κάτι τον επόμενο...

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
Crookshanks

Crookshanks


Posts : 67
Join date : 2009-06-04
Location : Crete, Greece

Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ρώτα κάτι τον επόμενο...   Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Icon_minitimeSun Jun 07, 2009 10:50 pm

Admin wrote:

Μπράβο του. Razz

Ευχαριστώ!

Quote :
Shocked affraid affraid Όταν λες, κατά μία μεταφορική έννοια;

Να μείνουν αθάνατα τα έργα μου.

Quote :
Δύσκολη ερώτηση... Έχω διαβάσει πολλά βιβλία αλλά το "Χρονικό του Χρόνου" μου είχε κινήσει ιδιαίτερα το ενδιαφέρον.

Μμμ...

Quote :
Πού θα ήθελες να βρίσκεσαι αυτή τη στιγμή;

Αν όχι εδώ που βρίσκομαι τώρα ή στο Dubbeldam, στην Ιαπωνία.

Ποιο είναι το βιβλίο που ήθελες περισσότερο να τελειώσεις πάση θυσία για να μάθεις τί θα γίνει;
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 135
Join date : 2009-06-02
Location : Αθήνα, Ελλάδα

Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ρώτα κάτι τον επόμενο...   Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Icon_minitimeMon Jun 08, 2009 12:00 am

Quote :
Ευχαριστώ!
Εσύ; Γιατί; Razz
Quote :
Να μείνουν αθάνατα τα έργα μου.
Ο.Κ. τότε.
Quote :
Ποιο είναι το βιβλίο που ήθελες περισσότερο να τελειώσεις πάση θυσία για να μάθεις τί θα γίνει;
Αυτή την περίοδο λόγω εξετάσεων, δε διαβάζω κάτι. Θέλω να αγοράσω όμως το βιβλίο "Οι Πεφωτισμένοι"(και θα προβώ άμεσα στην αγορά του) και μετά, το καλοκαίρι θα πάρω "Το εγωιστικό γονίδιο", που κάποιος γνωστός μου, έχει πει τα καλύτερα. Razz
Από τι κρίνεται η ευτυχία ενός ανθρώπου (προφανώς και από ένα σύνολο παραγόντων, αλλά παραθέστε το βασικότερα παράγοντα, κατά τη γνώμη σας);
Back to top Go down
https://expression.forumgreek.com
Crookshanks

Crookshanks


Posts : 67
Join date : 2009-06-04
Location : Crete, Greece

Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ρώτα κάτι τον επόμενο...   Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Icon_minitimeMon Jun 08, 2009 1:48 am

Admin wrote:

Εσύ; Γιατί; :P

Γιατί κι εγώ το διατύπωσα αυτό ως κοσμοθεωρία πριν δω τη σειρά:P.

Quote :
Αυτή την περίοδο λόγω εξετάσεων, δε διαβάζω κάτι. Θέλω να αγοράσω όμως το βιβλίο "Οι Πεφωτισμένοι"(και θα προβώ άμεσα στην αγορά του) και μετά, το καλοκαίρι θα πάρω "Το εγωιστικό γονίδιο", που κάποιος γνωστός μου, έχει πει τα καλύτερα. :P

Kαλή ανάγνωση, λοιπόν:P.

Quote :
Από τι κρίνεται η ευτυχία ενός ανθρώπου (προφανώς και από ένα σύνολο παραγόντων, αλλά παραθέστε το βασικότερα παράγοντα, κατά τη γνώμη σας);

Ανάλογα με το χαρακτήρα ενός ατόμου. Τα κριτήρια που θα παραθέσω είναι υποκειμενικά, αλλά θεωρώ πως μιλώ για τους περισσότερους ανθρώπους:
α) Συνεισφορά στην κοινωνία και στη βελτίωση του κόσμου στον οποίο ζούμε,
β) Υλική ευρωστία,
γ) Επαγγελματική αποκατάσταση,
δ) Υγιείς προσωπικές σχέσεις,
ε) Απόκτηση απογόνων και διδαχή αξιών σε αυτούς, ώστε να αφήσουμε κάτι στον κόσμο πριν πεθάνουμε, αν δεν έχουμε κάνει κάτι άλλο,
στ) Ένα καλό βιβλίο κάθε μήνα :P.

Υπό ποιες συνθήκες θεωρείς ότι θα υπήρχαν πολλές πιθανότητες να αφαιρέσεις σκόπιμα μια ανθρώπινη ζωή;
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 135
Join date : 2009-06-02
Location : Αθήνα, Ελλάδα

Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ρώτα κάτι τον επόμενο...   Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Icon_minitimeMon Jun 08, 2009 2:26 am

Δε νομίζω να χρειαζόταν να αφαιρέσω μία ζωή. Θεωρώ πως αν υπήρχαν παράγοντες που έθεταν την οικογένειά μου σε κίνδυνο, τότε μάλλον θα μπορούσα να επιδοθώ σε τέτοιες ενέργειες.
Εσύ;
Back to top Go down
https://expression.forumgreek.com
vicky

vicky


Posts : 60
Join date : 2009-06-04
Age : 31
Location : οπου γη και πατρις!

Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ρώτα κάτι τον επόμενο...   Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Icon_minitimeMon Jun 08, 2009 6:06 pm

μονο αν με το θανατο καποιου εσωζα αυτους που αγαπω!(εκτος του εαυτου μου) Razz
μεχρι που θα μπορουσες να φτασεις για εναν αληθινο φιλο;
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 135
Join date : 2009-06-02
Location : Αθήνα, Ελλάδα

Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ρώτα κάτι τον επόμενο...   Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Icon_minitimeMon Jun 08, 2009 6:30 pm

Να είμαι ειλικρινής;
Θεωρώ πως η φιλία αποτελεί σημαντικότατο κομμάτι στη ζωή ενός ανθρώπου και είναι απαραίτητη. Ειδικότερα όμως και εμβαθύνοντας στον εαυτό μου, γνωρίζω πως δε θα θυσιαζόμουν για κάποιον ή κάποια φίλη μου για πολλούς λόγους. Ίσως η καχυποψία μου, η αντίληψη που έχει σχηματιστεί γύρω από το θεσμό της φιλίας στη σημερινή κοινωνία; Δεν ξέρω! Σίγουρα θα βοηθούσα με κάθε μέσο αλλά δε θα προχωρούσα σε κανένα είδος θυσίας.

Τί (δεν είπα ποιον, ποια ή ποιους Razz) δε θα μπορούσες να αποχωριστείς;
Back to top Go down
https://expression.forumgreek.com
Crookshanks

Crookshanks


Posts : 67
Join date : 2009-06-04
Location : Crete, Greece

Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ρώτα κάτι τον επόμενο...   Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Icon_minitimeMon Jun 08, 2009 10:58 pm

Admin wrote:
Να είμαι ειλικρινής;
Θεωρώ πως η φιλία αποτελεί σημαντικότατο κομμάτι στη ζωή ενός ανθρώπου και είναι απαραίτητη. Ειδικότερα όμως και εμβαθύνοντας στον εαυτό μου, γνωρίζω πως δε θα θυσιαζόμουν για κάποιον ή κάποια φίλη μου για πολλούς λόγους. Ίσως η καχυποψία μου, η αντίληψη που έχει σχηματιστεί γύρω από το θεσμό της φιλίας στη σημερινή κοινωνία; Δεν ξέρω! Σίγουρα θα βοηθούσα με κάθε μέσο αλλά δε θα προχωρούσα σε κανένα είδος θυσίας.

Τί (δεν είπα ποιον, ποια ή ποιους :P) δε θα μπορούσες να αποχωριστείς;

Tα βιβλία, τη σοκολάτα και ίσως το iSchool (αν και να σου πω, νομίζω πως δε μπορώ αλλά δεν ξέρω αν μπορώ, απλώς δε θέλω:P).
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 135
Join date : 2009-06-02
Location : Αθήνα, Ελλάδα

Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ρώτα κάτι τον επόμενο...   Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Icon_minitimeMon Jun 08, 2009 11:15 pm

Ξέχασες ερώτηση! Razz
Back to top Go down
https://expression.forumgreek.com
Crookshanks

Crookshanks


Posts : 67
Join date : 2009-06-04
Location : Crete, Greece

Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ρώτα κάτι τον επόμενο...   Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Icon_minitimeMon Jun 08, 2009 11:21 pm

Admin wrote:
Ξέχασες ερώτηση! :P

Πόσες φορές λέτε να έχω ξεχάσει να βάλω ερώτηση και να την έβαλα με επεξεργασία μηνύματος;:P
Back to top Go down
vicky

vicky


Posts : 60
Join date : 2009-06-04
Age : 31
Location : οπου γη και πατρις!

Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ρώτα κάτι τον επόμενο...   Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Icon_minitimeTue Jun 09, 2009 12:01 am

Crookshanks wrote:
Admin wrote:
Ξέχασες ερώτηση! Razz

Πόσες φορές λέτε να έχω ξεχάσει να βάλω ερώτηση και να την έβαλα με επεξεργασία μηνύματος;Razz
ολες; Razz
ποιος ειναι ο μεγαλυτερος φοβος σου;
Back to top Go down
Crookshanks

Crookshanks


Posts : 67
Join date : 2009-06-04
Location : Crete, Greece

Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ρώτα κάτι τον επόμενο...   Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Icon_minitimeTue Jun 09, 2009 12:10 am

vicky wrote:
Crookshanks wrote:
Admin wrote:
Ξέχασες ερώτηση! :P

Πόσες φορές λέτε να έχω ξεχάσει να βάλω ερώτηση και να την έβαλα με επεξεργασία μηνύματος;:P
ολες; :P
ποιος ειναι ο μεγαλυτερος φοβος σου;

Όλες πλην μίας, άντε δύο:P.

Να βρεθώ σε απόλυτη απόγνωση.

Θα μου πεις, σχεδόν συνώνυμο είναι, αλλά αυτό συνίσταται από πολλά επιμέρους στοιχεία.

Τί γνώμη έχεις για την έκβαση των Ευρωεκλογών;
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 135
Join date : 2009-06-02
Location : Αθήνα, Ελλάδα

Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ρώτα κάτι τον επόμενο...   Ρώτα κάτι τον επόμενο... - Page 3 Icon_minitimeThu Jun 11, 2009 11:44 pm

Αναμενόμενη. Συντριπτικό ποσοστό αποχής, νίκη του αναμενόμενου κόμματος, καμία διαφοροποίηση έκτοτε. Τα κλασσικά...
Αν μπορούσες να ψηφίσεις στις ευρωεκλογές των προηγούμενων ημερών θα το έκανες;
Back to top Go down
https://expression.forumgreek.com
 
Ρώτα κάτι τον επόμενο...
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Expression of ideas :: Διασκέδαση-
Jump to: